Przejdź do głównej zawartości

Co warto wiedzieć przed wyborami

 CO WARTO WIEDZIEĆ 

PRZED WYBORAMI

06.10.2023



Porównując dane w obu okresach, można łatwo zauważyć, który okres był bardziej korzystny dla Polski i dla jej obywateli i które środowiska polityczne wykazują się umiejętnością rządzenia, a które tych umiejętności nie mają. Przewaga PiS jest bardzo duża.

      Należy zastanowić się chwilę, z czego mogła wynikać ta nieumiejętność rządzenia przez ekipę PO-PSL. Czy nie wynikała przypadkiem ze świadomego doboru do niej ludzi, łatwych do sterowania? Warto mieć świadomość, że ekipa ta prowadziła politykę prorosyjską i proniemiecką, ze szkodą dla Polski. To dla ludzi śledzących politykę było wyraźnie widoczne, a obecnie ujawniane są potwierdzające to oficjalne dokumenty. Planowali ją i wdrażali ludzie wywodzący się ze środowiska komunistycznych (rosyjskich) służb specjalnych PRL, słabo związani z Polską jako ojczyzną, zwykle z powodu zaszłości historycznych (okupacje niemieckie i rosyjskie). Np.

Donald Tusk – pół Niemiec, pół Polak. Matka mówiła wyłącznie po niemiecku. Opinia Tuska: „polskość to nienormalność”.

       Te zaszłości historyczne mają również ogromny wpływ na postawy ludzi pracujących w mediach, różnorakich celebrytów, a pośrednio także – wyborców. Np.

TVN – jej założycielami byli dwaj tajni współpracownicy „bezpieki” w PRLu, czyli rosyjskiej agentury w Polsce. Szefową (dyrektorem zarządzającym) TVN jest obecnie osoba, której ojciec i dziadek także czynnie współpracowali w czasach PRLu z „bezpieką”.

Onet, Fakt, Newsweek – podobnie.

       Podsumowując, w Polsce od 30 lat toczy się wojna, wojna o to, czyja będzie Polska: czy polska, czy raczej należąca do ludzi słabo związanych z Polską, nierzadko przestępców (ośmiu ministrów i wiceministrów z rządu PO ma obecnie zarzuty sądowe za złodziejstwo), i silnie zależna od Rosji i od Niemiec. Na wojnie, również tej, są tylko dwie strony, nie ma żadnych szarości, jest białe i czarne, albo czarne i białe. Każde wybory w Polsce to są wybory między tylko dwoma wizjami ‒ albo stajemy po dobrej stronie, albo po złej, w rzeczywistości wrogiej ojczyźnie.

     Pierwsza to realizowana obecnie przez Zjednoczoną Prawicę wizja szybkiego rozwoju cywilizacyjnego, w tym gospodarczego i społecznego, dla dobra wszystkich obywateli. Realizowana przez fachowców, ludzi uczciwych i oddanych Polsce. Trzeba być naprawdę ślepym lub opanowanym przez złe, może nienawistne emocje, by nie dostrzegać dużych osiągnięć gospodarczych, ekonomicznych i społecznych obecnego rządu (patrz na przykład przytoczone powyżej dane), uzyskiwanych mimo wielkich światowych kryzysów.

Druga ‒ to wizja realizowana przez ludzi ignorantów w zakresie zarządzania państwem (patrz dane powyżej) i  uzależnionych od agentury rosyjskiej, otaczającymi się ludźmi dawnych służb komunistycznych (w tym WSI, czyli delegatury służb rosyjskich). Wizja realizowana przez ludzi słabych intelektualnie, gdyż ci pod tym względem mocniejsi już dawno z tego środowiska zostali wyeliminowani i wycofali się z polityki, bo musieli. Polityka bez śmiałych planów strategicznych, polityka umożliwiająca różnym mafiom rozkradanie majątku państwa (znamienne jest to, że w każdych wyborach w Polsce ok. 80% więźniów głosuje na PO). Wizja realizowana przez ludzi słabych moralnie. Polityka dzielenia ludzi, pełna chaosu, agresji i nienawiści. Ta wizja, gdyby miała być realizowana, oznaczałaby zatrzymanie rozwoju Polski, wręcz cofnięcie cywilizacyjne.

Zbliżają się bardzo ważne wybory – wybory parlamentarne, ważne dla każdego obywatela i dla Polski. Od ich wyników zależy nasza przyszłość. Przed oddaniem głosu warto więc pomyśleć i dokonać wyboru, kierując się głównie rozumem.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mądrość a wykształcenie

  Mądrość a wykształcenie Tadeusz Szopa 20.01.2021     Od dawna analizowane są i opisywane relacje między takimi pojęciami, jak mądrość, wykształcenie, wiedza i intelekt człowieka. Powstało na ten temat wiele traktatów i artykułów oraz opinii, nie zawsze zgodnych ze sobą. Jako niemający wiedzy w zakresie filozofii, raczej ‒ laik w tym obszarze, chcę zająć się w tym artykule zbadaniem związku między mądrością człowieka i poziomem jego wykształcenia. Oczywiście, z powodu merytorycznego nieprzygotowania autora artykuł nie może mieć charakteru naukowego, a jego treść wynika jedynie z jednostkowych obserwacji autora dotyczących zachowań i działań ludzi o różnym wykształceniu, obserwacji popartych wybranymi informacjami z historii.  W znanych mi opiniach ludzi mądrzejszych ode mnie nie znalazłem twierdzenia, że im wyższy poziom wykształcenia człowieka, tym jest on mądrzejszy. Jednak uważa się na ogół, iż wykształcenie sprzyja mądrości, tzn. im wyższe wykształcenie człowieka, tym więk

Bieganie rekreacyjne - czy rzeczywiście zdrowe

Bieganie rekreacyjne - czy rzeczywiście zdrowe (wersja uaktualniona , lipiec 2018) tadeusz.szopaa@gmail.com Coraz więcej osób w Polsce uprawia rekreacyjnie biegi długotrwałe (długodystansowe) − maratony, półmaratony i inne podobne. Biegający, indywidualnie i zbiorowo, twierdzą, że uprawianie biegania jest przyjemne i wierzą również, że jest ono zdrowe. Czy rzeczywiście jest ono zdrowe, czy rozpowszechniająca się (lub rozpowszechniana), szczególnie w ostatnich latach, moda na bieganie jest zjawiskiem pozytywnym? Zawodowi lekkoatleci uprawiający biegi długodystansowe poświęcają część swojego zdrowia i życia często w celach zarobkowych. Nie są okazami zdrowia, co objawia się szczególnie wyraźnie w późniejszym wieku. Biegający amatorzy mają inne źródła zarobkowania na życie, a mimo to nie stronią od takiego wyczynu. Może zatem powinni sobie uświadomić, że jest druga strona medalu, że z bieganiem, zwłaszcza długotrwałym (długodystansowym), związane są nie tylko pożytki (dla wie

Wykresy przebiegu epidemii (stan 2 kwietnia 2024 roku)

Wykresy przebiegu epidemii (stan 2 kwietnia 2024  roku)   tadeusz.szopaa@gmail.com 03.04.2024   Na rysunkach zamieszczonych poniżej przedstawiam w postaci wykresów aktualną informację o rozwoju epidemii w Polsce i w kilku innych państwach (aktualizacja jest dokonywana w przybliżeniu co około 3-4 tygodnie). Rysunki 1-3 uwidaczniają tendencję zmian intensywności zakażeń w Polsce. Na rysunku 1 miarą tej intensywności jest uśredniona w skali tygodnia liczba  z  zarejestrowanych zakażeń w danym dniu, odnoszona do liczby wykonanych testów w tym samym dniu  (względna liczba zakażeń),  a na rysunkach 2 i 3 taką miarą jest bezwzględna liczba rejestrowanych zakażeń  Z  w ciągu tygodnia. Wydaje się, że najlepszą (choć nie doskonałą) miarą intensywności zakażeń jest wielkość z przedstawiana na rysunku 1, zwłaszcza od pewnego czasu, gdy liczba oficjalnie rejestrowanych zakażeń jest niewielka. Jak wynika z rysunku 1, o d połowy grudnia 2023 roku widoczny jest ciągły spadek stopnia zaka